Naši žáci na olympiádě

Naši současní i bývalí žáci se zúčastnili za Jihomoravský kraj  celorepublikové Olympiády dětí a mládeže za zrakově postižené. Je to vůbec poprvé, co se děti se zrakovým postižením účastnily zimní olympiády.

Slavnostní zahajovací ceremoniál proběhle 22. 1. ve 14:00. Fanoušci mohli živě sledovat přenos z ČPP Arény na stránkách akce: olympijskytym.cz/live.

Běžecké lyžování zrakově postižených bylo na programu v úterý, chlapci  soutěžili na trase dlouhé 4 km, dívky pak na trase dlouhé 3 km. Oba závody byly živě streamovány na stránkách akce. Ve středu pak naše reprezentanty čekaly rozjížďky a finále sprintu na 600 m.

Bývalá žákyně naší školy Klára Pacolová, se stala, se dvěma medailemi, nejúspěšnější sportovkyní Jihomoravského kraje

Celá akce byla zakončena ve čtvrtek 26. 1. závěrečným ceremoniálem před Olympijským domem ve Špindlerově Mlýně. 

Děkujeme, že jste nám drželi palce!

×