Zrakový handicap a jeho odbourávání

Na Konferenci o integraci lidí se zrakovým postižením do pracovního procesu s využitím moderních technologií, nás zaujal Karel Giebisch. Mladý nevidomý muž, který velmi vtipně a při tom erudovaně mluvil o tom, jak mu v životě pomáhají iOS zařízení. Těší nás, že se o své zkušenosti podělí i s našimi čtenáři. Rozhodně má co nabídnout nejen lidem se zrakovým postižením, tak prosím, sdílejte tento článek, ať se dostane k těm, kteří z něho mohou mít užitek.

I handicapovaní lidé mají šanci začlenit se do běžné společnosti. S využitím těch správných technologií jsou schopni efektivně studovat, pracovat, ale hlavně naplno žít. Jsem toho zdárným příkladem. Postihl mě zrakový handicap a nezbývá mi tedy nic jiného, než se protloukat životem, jak se jen dá. Vystudoval jsem, získal maturitu a snažím se o začleňování zrakově postižených do běžné společnosti.

V této činnosti mi velice pomáhají moderní technologie, především iPhony, iPady, Macy na základě zpřístupňujících prvků. Rozhodl jsem se, že informovat širokou veřejnost o tom, jak mohou lidé se zrakovým postižením nahradit zrak prostřednictvím článků nestačí. Pustil jsem se tedy do razantního kroku.

 

×